Som žena, manželka a matka. K môjmu životu patrí všetko, čo s týmito „funkciami“ súvisí. Bola som aj dieťaťom, ktoré stále niečo tvorí a úprimne sa z toho teší...  A po rokoch som sa k radostnej tvorbe opäť vrátila.

Rada Vám o tom poviem - možno išpirujem k znovuobjaveniu a pestovaniu radosti z tvorenia aj Vás.

Dnes pracujem na krásnych projektoch. Tvorím – teda som. To je moja podstata. Žiť tvorbou je moja radosť. Som žena, manželka a matka. K môjmu životu patrí všetko, čo s týmito „funkciami“ súvisí. Bola som aj dieťaťom, ktoré maľuje, spieva, stále niečo tvorí a úprimne sa z toho teší.

Život beží a my sa meníme.

Bolo aj obdobie, keď som sa od svojej radostne tvoriacej podstaty vzdialila. Mala som  zamestnania „od – do“, ktoré mi vôbec nesedeli.  A potom sa to stalo.

Po materskej som si hľadala prácu v malom meste. Predtým som žila a pracovala len vo väčších.  Mala som obrovskú a ťažkú zložku plnú kópií žiadostí s podivnými odpoveďami, prečo je ponúkaná práca pre mňa nevhodná. Túto zložku som vyhodila do zberu.

Našla som si nenáročnú prácu, ktorá mi zabezpečila istý príjem, absolvovala som niekoľko seminárov a vytvorila som doma v obývačke svoj prvý web. Vyštudovala som marketing v informatike, chcela som vedieť, či zvládnem aj „nový“ on-line marketing, o ktorom sa v mojich študentských časoch ešte na Slovensku nehovorilo.

Prvý web sa volal Čipka a FARBY. Dnes ho ešte stále mám, len už má inú podobu. Chcela som vedieť, či dokážem vytvoriť funkčný web a použiteľný e-shop. Pri výbere o čom to bude, padla voľba na môj neobvyklý koníček. Stalo sa  nečakané – smer farby ma zaujal, pohltil a priniesol toľko objednávok, že som sa mu začala venovať viac ako bolo pôvodne v pláne.

A bola som späť – v radosti z tvorby a v tvorení! Stále mám z toho obrovskú radosť!

Nasala som veľké množstvo techník spracovania textilu a prírodných materiálov. Vzniklo veľa poznámok, vzoriek a zápiskov. Potrebovala som si v tom vytvoriť použiteľný systém, ktorý by mi napomáhal. Tak vznikol – Kreatívny diár - môj spoločník v práci.

Radostné projekty, na ktorých práve pracujem sú Paličkovanie ON-LINE, Hodváb ON-LINE a Art-recy-fórum.  

Teším sa na stretnutia s Vami – či už on-line alebo naživo. Alebo sa vidíme vo vnútri ebooku "Kreativita ako liek, ktorý si môžete stiahnuť zdarma.  
Srdečne Vás pozdravujem a želám Vám krásne a pohodové dni v blízkosti toho, čo Vám robí radosť.

Ivanka

 

KREATIVITA AKO LIEK

Verím, že u mňa nájdete inšpiráciu, ktorá Vás poteší a podporí

KREATIVITA AKO LIEK

Tvorím – teda som. To je moja podstata.  Žiť tvorbou je moja radosť. 

Šesť pohľadov na kreativitu z pohľadu ženy je súčasne aj "6 tipov ako s Kreatívnym diárom podporiť svoju tvorivosť, zjednodušiť a spríjemniť si život"