Radostné projekty pre podporu harmónie, lásky a krásy


Paličkovanie ONLINE

 Paličkovanie je umenie, ktoré prežilo prechod do 21. storočia. Z úcty a lásky k nemu o ňom píšem, učím ho a paličkujem. Kurzy paličkovania vediem viac ako 10 rokov. Venujem sa začiatočníkom aj pokročilým. Paličkovanie je úžasné - je to hobby aj relax súčasne. 

Pripravila som pre Vás už dva  ON-LINE kurzy PALIČKOVANIA. Jeden pre začiatočníkov, druhý pre pokročilých.

Na webe projektu Paličkovanie ON-LINE nájdete Prípravku s odpoveďami na základné otázky o paličkovaní. V úvodnej lekcii ZDARMA si môžete vyskúšať, či je paličkovanie pre Vás a či Vám sedí štýl kurzu.

Prístup do on-line kurzov Vám zostáva - budete sa môcť vrátiť k tomu čo potrebujete. Ako BONUS získate návody na zapracovanie čipiek do úžitkových predmetov - do vecí, ktoré si užijete : -)

Objavte nové hobby a relax!

Paličkovanie mám rada. Naučiť sa ho bolo dlhé roky iba prianie. Pred rokmi na dovolenkovom kurze v Španej Doline nás učili paličkovať babičky.  Zo žien, ktoré paličkovali bola cítiť predovšetkým láskavosť a ženskosť. Keď nám jedna z nich na konci týždňa povedala: "...ženy, každej jednej Vám to paličkovanie pasuje" , bolo to  vyznamenanie. Bol to nezabudnuteľný pocit a a jeden z dôvodov, prečo paličkovanie šírim ďalej.

Hodváb ONLINE

Vyskúšala som veľa druhov farieb a dodávateľov hodvábu aj spôsobov ako na hodváb maľovať alebo ho farbiť. 

Nekonečné možnosti, ktoré dnešné farby a materiály dávajú v spojení s kreatívnymi aj remeselnými technikami spracovania  materiálov sú úžasné. Dnes máme farby s ktorými môže byť každý umelcom a naplno si užiť  radosť z tvorby. Správny výber dokáže človeka s minimálnou praxou naviesť na to, že si vyrobí unikátny originál. 

S výberom vhodného druhu hodvábu, správnych farieb a techník pre Vás Vám rada pomôžem.

Kreatívny diár

Pri tvorbe mi je posledné roky spoločníkom môj Kreatívny diár. Nasala som veľké množstvo techník spracovania textilu a prírodných materiálov. Vzniklo veľa poznámok, vzoriek a zápiskov. Potrebovala som si v tom vytvoriť použiteľný systém, ktorý by mi napomáhal vo formovaní vlastného osobité štýlu. Tak vznikol – Kreatívny diár.

O tom, na čo mi vlastne je a ako môže Kreatívny diár pomôcť aj Vám píšem v ebooku, ktorý si môžete odo mňa stiahnuť zdarma - volá sa Kreativita ako liek. Návod ako si ho môžete zostaviť s pomocou overených myšlienkových máp pre seba na mieru zdieľam v ebooku „Kreatívny diár“

Art-recy-fórum

 Som fanúšik recyklovania a tvorenie rukami ma baví a dáva mi energiu. Možno práve preto vo veciach, ktoré už poslúžili na svoj pôvodný účel vidím kopy materiálu na tvorbu.  Na nich som  vždy skúšala rôzne lepidlá, škroby a farby.

Objavila som kvalitné farby a tužidlo Powertex. Powertex je úžasný, každý s ním môže byť umelcom!  Svoje nadšenie z recyklovania šírim do sveta - zostavila som on-line kurz Recyklovanie ON-LINE.

Recyklovanie má a iný rozmer ako je kreatívna zábava. Súvisí s minimalizmom, ktorý mi je blízky. Toto všetko sú dôvody, prečo som vytvorila ART-RECY-FÓRUM.

Hand made by Ivina ART

Tvorím, teda som : -) Potrebujem to. Ak ste sa dočítali až sem, pravdepodobne ste na tom podobne. Mám rada ručne robené veci. Majú svoju charizmu, ktorú nikto a nič nevyperie.

Vyrábam darčeky, veci na objednávku a občas niečo iba tak pre radosť.

Teším sa, keď si moje výrobky kupujú  ľudia, ktorým potom doma po dovolenke pripomínajú Slovensko. Alebo keď si ich niekto kúpi iba tak, pre radosť. Milujem ornamenty, čipky a historické vzory, hodváb a ďalšie prírodné látky. A presne to, čo mám rada je vidieť aj v mojej tvorbe. Verím, že moje veci vyrobené s láskou dokážu lásku a radosť šíriť tam, kam sa dostanú.

Všetkým ručne vyrobeným vecičkám želám spokojných majiteľov a úspech pri šírení ich poslania. A ich nositeľom veľa láskavých radostných dní.

Moja práca obsahuje jednu krásnu časť a to je testovanie farieb, rôznych kreatívnych materiálov a techník. Neviem si predstaviť, že by som zostala iba v teoretickej rovine. Potrebujem stále niečo vyrábať. Okrem práce je to pre mňa aj úžasné hobby a relax súčasne. Farby a ich vlastnosti sú pre mňa nekonečným  zdrojom inšprácie.

To čo viem zdieľam vo svojich článkoch a on-line kurzoch  s ľuďmi, ktorých tvorenie baví, napĺňa, dáva im energiu, často aj novú prácu a zmysel života.  Ich radosť je aj mojou radosťou.  Všetkých, ktorých som učila a učím  vediem k tomu, aby do svojej tvorby – aj v prípade keď ide o relax, vkladali seba.

Ono sa nám vždy všetko rovnakou mierou aj vráti. Vlastné návrhy sú vlastné návrhy.  Nad vlastným návrhom sa treba zastaviť – a to už je prvá známka spomalenia a náznak relaxu. Do vlastného návrhu patrí, to čo mám rada a čo sa mi páči  🙂  To vo výsledku z hotovej práce aj vyžaruje a robí autorovi RADOSŤ.

Ivana Gemzická

Kreativita ako liek

  • naštartujte sa novou tvorivou energiou,
  • podporte svoje  nápady a myšlienky,
  • zistite ako pomáha autorovi jeho Kreatívny diár.

Stiahnite si ebook zdarma, v ktorom nájdete
6 liečivých trikov s okamžitým účinkom.

Tento ebook si stiahlo už 0 žien