Nový termín na SKUPINOVÝ KREATÍVNY KOUČING: od 3. septembra 2021 podrobnosti sú TU »

Powertex je úžasný

Čo je to Powertex?

Stuží  akýkoľvek prírodný materiál /textil, papierovinu, buničinu a pod./ a dokonale tiež priľne na drsnejší savý povrch – napríklad drevo, kartón, kameň, betón, piesok . Jediné s čím „nespolupracuje“ je plastSuchý na dotykje po cca 2 hodinách. Sušenie je možné urýchliť fénom. K úplnému vytvrdnutiu dochádza po 2 týždňoch.

DSCF0431

S pomocou média Powertex je možné vytvoriť výtvarne veľmi estetické priestorové objekty rôznych rozmerov – od drobných šperkov, cez interiérové plastiky a dekorácie až po gigantické sochy do exteriéru /do -80 Stupňov Celzia/. Výsledný vzhľad výrobkov z Powertexu  dokonale pripomína patinovaný kov alebo keramiku bez potreby materiál kovať alebo vypaľovať.

Je to zaujímavá technológia. Každý s ňou môže byť umelcom.

Aké sú jeho možnosti?

Socha

Z Powertexu sa veľmi jednoducho modelujú priestorové objekty. Dá sa z neho vymodelovať  socha so sádrovým odliatkom alebo bez sádrových odliatkov s použitím vhodných textilných alebo iných prírodných materiáloch na tuženie. S použitím práškových farebných a metalických pigmentov sa vytvára kovový, kamenný, kožený, porcelánový alebo drevený vzhľadu. Aj úplný začiatočník si môže vyrobiť dokonalú sošku!

DSCF0426

Stone Art je prášok z celulózy, ktorý po zmiešaní s Powertexom vytvorí plastelínovú hmotu a dáva tak nové možnosti na modelovanie. Vytvrdením vzniká štruktúra “kameň” alebo “popraskané murivo”. Ako podkladový materiál slúžia polystyrénové polotovary rôznych tvarov. Môže sa doplniť sádrovými odliatkami a prírodninami. Za pár hodín sa dá vyrobiť bytová alebo záhradná priestorová dekorácia. Všetko sa dá rôzne dekorovať farebnými aj metalickými pigmentmi.

kompas

S Powertexom sa dá robiť aj priestorová maľba alebo reliéf. Základom pre Váš obraz môže byť stará rodinná fotografia a pár osobných drobností, ktoré je Vám ľúto vyhodiť. Pod rukami Vám môže vzniknúť DIELO aj keď bežne nemaľujete.

Ak Vás Powertex a jeho doplnky zaujali a chcete si ich vyskúšať skôr ako si ich kúpite -príďte na živý workshop – na vyskúšanie techniky a otestovanie materiálov je to ideálny priestor. A okrem toho – je to aj relax:-)

Videonávody nájdete vo vnútri online klubu »

Majte sa krásne a majte čas na to, čo Vás baví,
Ivanka

Ivana Gemzická
Autorka osobných šperkov "BE HAPPY">> autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre
  • Kreativita ako liek

    Stiahnite si 6 liečivých trikov s okamžitým účinkom:

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Podcast