Predvianočné mini – experimenty s farbami

DSCF1564m

O pár dní začína advent. V obchodných centrách už svietia vianočné stromčeky. Vianočné ozdoby, servítky a čokoládový Mikuláš na nás z regálov pozerajú už skoro mesiac. Tento obchodný zvyk nemám veľmi rada. Ale dá sa to brať aj ako  včasná predadventná inšpirácia 🙂 .

Experiment číslo 1: maľované borovicové šišky

Starým zvykom priniesť z vychádzky vždy niečo domov mám dostatočne vypracované zásoby všetkého možného. Šišky aj lieskové orechy, ktoré sa nedali alebo nestihli roztĺcť, konáriky aj lístky zo stromov/s lístkami pozor – netreba ich nechať v eurooble  zabudnuté/. Po večeroch si ordinujem „Kreativitu ako liek“ – na spomalenie v predvianočnom čase.

sisky

Šišky prinesené z vonka môžu ešte pracovať, preto sú natreté metalickou farbou na ohybné povrchy Lumiere – odtiene strieborná, biela perleť a jasne zlatá. Vysušené z minulého roka môžete opláchnuť vodou /zmenia dočasne tvar/ a po vysušení aspoň pár hodín sa dajú natrieť farbou.

Experiment číslo 2 : maľovanie sklenených guličiek zvnútra

Oko na zavesenie sa dá zo sklenených guličiek odobrať. Do vnútra sa dá čokoľvek vložiť alebo vliať – pokus je urobený farbou Pinata colors vhodnou okrem iného aj na sklo. Farba je riedená riedidlom odporúčaným pre tento druh farby. Vliať a vymaľovať zvnútra sa dá aj viacerými odtieňmi.

Pinata gule

 

Experiment č.3 – guličky s 3D-flexom a farbami Lumiere

Toto je pre experimentátorov naklonených Powertexu. Guličky sú natreté tužidlom Powertex  zmiešaným s práškom 3D-flex. Miernym presušením fénom získame zaujímavú štruktúru. Sušiť treba ozaj iba mierne, aby tenké sklo gule neprasklo. Očká na zavesenie sú namaľované farbami metalickými farbami Lumiere.

DSCF1564m

Tento rok u nás doma rezonuje zdravé stravovanie, tak sa chystáme na adventný kalendár bez sladkostí. Máme pripravených 24 obálok, v ktorých je na každý deň napísaný jeden milý odkaz. Písali sme všetci. Každý deň odkaz dostane niekto iný. Odkazy čakajú v obálkach na 1. decembra 🙂

krok 11

 

Hviezdičky sú na obálkach narazítkované pigmentom Pearl Ex a čísla dopísané farbami Lumiere. A rýchly postup na vyrobenie obálok je tu:

Želám Vám príjemné a pohodové zimné večery

Ivanka

 

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a on-line kurzov "Paličkovanie ON-LINE">>, on-line kurzu maľovania na hodváb pre začiatočníkov "Hodváb ON-LINE">> a kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre
  • Kreativita ako liek

  • Najnovšie články
  • Kategórie