Rozhovor s Michaelou Anaajou

13241536_1398469463503493_1963270531_o

Pojem „ženský kruh“ bol kedysi tak samozrejmý, že sa nad tým ani nikto nezamýšľal. Ženský kruh jednoducho bol a podporoval ženy v ich každodennom živote.  Vytvárame si ich okolo seba vedome aj nevedome, pretože ich potrebujeme.

Sedieť v ženskom kruhu je príjemné a podporujúce. Ale keď príde moment a čas zdieľania, môže to byť aj ťažké. Skutočnú podporu akú potrebujeme, môžeme dostať iba keď sa otvoríme a dokážeme prijímať. Prijímať môže byť ťažšie ako dávať. O láske, zdieľaní a prijímaní mám dnes pre Vás rozhovor s Mgr. Art. Michaelou Anaajou Dunaiovou. Zoznámili sme sa cez telefón, keď potrebovala hodváb. Od toho času už ubehlo pár rokov a dnes máme spoločného viac.

žena bohyňa

Miška je výtvarníčka, 14 rokov pracuje so ženami, vedie ženské kruhy, workshopy, prednášky, arteterapiu, kurzy orientálneho tanca i osobné konzultácie, je dlhoročnou dulou a venuje sa kraniosakrálnej terapii. Maľuje harmonizačné obrazy a mandaly na hodváb a vždy keď použije slovo ŽENA, píše ho s veľkým Ž. A myslím si, že to tak myslí, aj keď rozpráva.

Spomínaš si na svoj prvý ženský kruh? Prečo si sa začala venovať ženám a ženským kruhom? Ako dlho sa im venuješ?

 * Môj prvý ženský kruh, na ktorom som bola bol nezabudnuteľný. Viedli ho dve priateľky, krásne zrelé ženy. Prišla som neskoro, dotiahla ma tam kamoška a všetkým som sa ospravedlňovala. Pozerali na mňa s úsmevom a láskou a ja som sa cítila byť prijatá tak hlbokým spôsobom, že ma to úplne očarilo. Pocit že smiem byť sama sebou v bezpečí aj keď medzi takmer cudzími ženami. Bolo to nezabudnuteľné.

Neskôr som začala s orientalnym tancom, potom som sama orientálny tanec učila a to už bol iba krôčik k ženským kruhom. Neviem vysvetliť prečo som sa začala venovať ženám. Mňa samu fascinovalo ženské telo a jeho hlboké tajomstvá a energie ktoré dokážu napríklad vytvoriť dieťa. Na nejakej úrovni som od detstva vnímala, že  v ženskom tele je ukrytý obrovský potenciál, s ktorým som sa chcela naučiť pracovať. Tanec je napríklad fantastický prostriedok na cestu do hlbín ženského vnímania seba samej. V kruhoch sa so ženami stretávam 14 rokov.

žena 2

Aké to je takmer denne vidieť ako sa rodí nový život?

 * Takmer denne je silná veta. Ako dula sprevádzam ženy pri pôrodoch a cítim sa tým veľmi poctená,  že mi je dovolené byť pri tak silných okamihoch. Vnímam to ako veľký dar, byť znova a znova svedkom a sprievodkyňou pri zázraku Života. Cítim veľký rešpekt, pokoru, lásku ale aj veľké požehnanie, že smiem.

Ako vzniklo Tvoje meno Michaela Anaaja?

* Veľmi jednoducho. Prisnilo sa mi 🙂

pexels-photo-65977-medium

Je podľa Teba dôležité aby sa žena dokázala sama na seba naladiť každý deň?

*Áno. Určite áno. A nie je to len o ženách. Všetci potrebujeme  naladiť sa sám na seba každučký deň. Prináša nám to úplne inú kvalitu prežívania.

Aké  posolstvo chceš ženám odovzdať?

 * Posolstvo je veľmi jednoduché. Milovať samu seba. Sebaláska. Milovať a rešpektovať cykly svojho tela. Vnímať svoje telo ako chrám. Nádobu v ktorej žije naša duša. Sme nositeľkami svetla a lásky. Je čas pochopiť to a každodenné to žiť –  aj keď niekedy zabudneme, stále a stále sa k tomu vracať. Tancom, kreativitou, meditáciu, milovanim, čímkoľvek čo nás napĺňa radosťou a hlbokým pokojom. To je cesta k pochopeniu kým vlastne bytosť zvaná Žena je.

Hodvábna šatka, Michaela Anaaja

Hodvábna šatka, Michaela Anaaja

 

Na záver mám pre Vás úžasnú správu. Spolu s Michaelou Anaajou máme pre Vás pripravený workshop. Je to náš pilotný projekt. Veľmi sa teším, že ho uskutočňujeme.

 Modelovanie osobnej BOHYNE. 

Kurz je unikátnym spojením hlbokej transformačnej práce pri objavovaní svojho Ženstva a kreatívneho kurzu, pri ktorom sa naučíte novú zaujímavú výtvarnú techniku. Svoju Osobnú Bohyňu si vymodelujete v ženskom podpornom kruhu v nalaďovaním sa na svoje telo, panvu, zem, v spoločnom ženskom zdieľaní spojenom s meditáciou.

Powertex je tužidlo na všetky prírodné a savé materiály, vhodné na recykláciu materiálu. Prineste si šperky, amulety a iné osobne predmety ktoré by ste si želali do sochy zapracovať. Domov si odnesiete jedinečnú sochu Vašej osobnej Bohyne.

Miesto:

Štúdio KREATIVITY v priestoroch Liptovskej galérie Petra Michala Bohúňa v Liptovskom Mikuláši

Čas:
15.10.2016 – sobota 10:00 – 18:00
16.10.2016 – nedeľa 10:00 – 17:00

Tento workshop je hlavnou slávnosťou JESENNÝCH KURZOV – hlavnou témou je pochopiteľne relax ŽIEN – popis a všetky termíny sú TU.

Tešíme sa na Vás 🙂

Ivanka a Michaela Anaaja

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a on-line kurzov "Paličkovanie ON-LINE">>, on-line kurzu maľovania na hodváb pre začiatočníkov "Hodváb ON-LINE">> a kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre
  • Kreativita ako liek

  • Najnovšie články
  • Kategórie