Sobotná škola relaxu

Ako sa  hľadá ideálny čas na relax ? Treba ho tak, že už včera bolo neskoro a stále nevieme či si to môžeme dovoliť. Dnes už sa my, ženy 40+ a možno aj mladšie relaxovať potrebujeme doslova učiť. Preto som svoj nový projekt nazvala:

Sobotná ŠKOLA relaxu

Keď som bola dieťa, v sobotu sme vždy upratovali. Už roky mám pocit, že to robievame zo zvyku a že sobotného dňa je na to škoda.

Už dávnejšie som si dovolila takú malú revoltu. Sobotu si dávam ako voľný deň. Osvedčilo sa mi to. Nečakám od seba žiadne výsledky. Jediný plán na tento deň je “prísť k sebe”. A to doslova – naladiť sa na svoju intuíciu a počúvať ten najmúdrejší hlas aký mám, a ktorý mi môže byť úžasným radcom ak som schopná načúvať mu.

Čo bude náplňou Sobotnej ŠKOLY relaxu? Cez dohodnutú tému alebo príbeh inšpirujúcich ľudí sa budeme pozerať na príbeh svoj alebo príbeh niekoho nám blízkeho. Výtvarné dielko, ktoré vznikne si môžeme nechať ako svoju osobnú podporu alebo ho môžete darovať ako darček. Vopred bude jasná výtvarná technika a inšpirujúca téma alebo osobnosť. Napíšem Vám skôr, aby sme sa na víkendový relax stihli naladiť.

Nedávno som sa takto na výtvarné tvorenie pozrela pri príprave na Festival kvetov. Pracovnú výzvu pripraviť niečo pre Festival kvetov som si vyložila ako – “Aký príbeh dokážem povedať kvetmi”. Nechcela som brať pri takomto experimente na pretras niekoho iného, tak som si vybrala príbeh svoj – takto vznikol Príbeh nití.

Príbeh nití 1

Tvoriť toto dielko bolo príjemné a čarovne nezvyčajné. Rozhodne to bol zážitok – ktorý stojí za to si dopriať. Keď som zvažovala novú formu a čas pre relaxačné kreatívne kurzy – voľba mi prirodzene padla na sobotu a “príbehové tvorenie”. Ak sa chcete pridať ihneď – je tu pre Vás ON-LINE ŠTUDOVŇA.

Je jedno, čo zoberieme do ruky. Štetec, pero alebo gitaru. Sú dni keď nás tvorenie lieči a niekde na pozadí nám naskakujú odpovede, ktoré hľadáme. Kreativita je predsa pre nás ženy prirodzený prúd.

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a on-line kurzov "Paličkovanie ON-LINE">>, on-line kurzu maľovania na hodváb pre začiatočníkov "Hodváb ON-LINE">> a kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre
  • Kreativita ako liek

  • Najnovšie články
  • Kategórie