Vlastný projekt a sebaláska

Je len málo tak cieľavedomých šťastlivcov,  ktorým výchova a okolnosti nezlikvidovali prirodzenú intuíciu, a na prvý krát sa trafia do práce, ktorá ich baví a všetko sedí ako má. Veľa ľudí sedí v práci a pritom túži po vlastnom projekte. Ženy k vlastnému projektu aj tak časom dôjdu. Malé deti a 10 hodín v práci denne spolu moc neladia. A to ešte nehovoríme o téme – žena na trhu práce v strednom veku. Ja sama som sa po materskej už do zamestnania natrvalo nevrátila.

Potreba zmeny

Keď na túto tému v debatách dôjde, otvorene hovorím – uvažujete o vlastných projektoch a o tom, čo Vás baví najviac. Jedného dňa to aj tak príde. Z bodu, že „IBA CHCEME ZMENU“ prídeme k momentu, že „ZMENA JE NEVYHNUTNÁ“. A už sa nám nechce robiť krok späť. Ak sme sa v tom dlhšie smažili, presne vieme čo chceme.  Ak nie, je tu výzva.

Vlastná téma

Som presvedčená, že je treba začať pri tom, čo nás baví. A nie len preto, že som autorka projektu „Majme čas na to čo nás baví“ 🙂  Je fajn začať práve tu, lebo aj tak dôjde na moment – keď toho bude veľa, bude to ťažké a ani trochu sa Vám nebude chcieť. Keby Vás na tom nič nebavilo, nedali by ste to vôbec.

Mňa tiež niekedy nebaví strihať videá, na ktorých paličkujem. Ale strihať ich môže iba človek, ktorý rozumie technike paličkovania aktuálneho vzoru – takže si môžem iba vybrať:  buď strihám a mám ďalší online kurz alebo nestrihám a nemám.

Ako prvá vyvstane otázka ako začať. Najlepšie je učiť sa od najlepších. Od ľudí, ktorí už úskaliami začiatkov prešli, ich projekty sú úspešné a vedia svoje skúsenosti odovzdať.

Život s vlastným projektom

S vlastným projektom žijeme každý deň. Je to spolužitie. Aj v tomto prípade to potrebuje život umožňujúce pravidlá 🙂 Hlavne – nemôžeme sa nechať od nášho úžasného projektu pohlcovať.

Preto si všímam rady úspešných aj v takých zdanlivých maličkostiach ako je denný režim. Nedávno mi na facebooku udrela do očí rada: „Po práci už nepracujte.“ To je Vám niekedy celkom vtipné, keď sa Vám z koníčka stane práca. Aj preto si dávam sama sebe chvíľky, že tvorím iba tak, pre radosť s vedomím, že dnes to nemusí mať konkrétny výsledok.

Rovnováha

Práca na vlastnom projekte má veľký potenciál energiu dávať. Energiu potrebujeme – pre seba aj pre rodinu. Energiou, ktorá nám prichádza späť sú aj peniaze za služby, ktoré poskytujeme a radosť a vďačnosť spokojných klientov.

A tak ak letne-dovolenkovo alebo prázdninovo prehodnocujete, čo ďalej áno a čo nie, myslite v prvom rade na seba. Je rozdiel byť unavený z práce, z ktorej máte radosť a byť unavený z práce, kde to tak nie je – tu je totiž výdaj energie oveľa väčší aj v prípade, že ste zatiaľ zdraví.

Želám Vám krásne letné dni
Majte sa krásne a majte na seba čas,

I.

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár", on-line projektu "Paličkovanie ON-LINE" a on-line klubu "MAJME ČAS na to čo nás baví" Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre
  • Kreativita ako liek

  • Najnovšie články
  • Kategórie